Forum · PLemiona · Strona główna Grudzień 12 2018 22:06:05
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 121
Najnowszy Użytkownik: ~ynaqo
Menu


Strona główna
Forum
Czat

Regulamin
Jury GG


Generator Kodów
Wyślij Powtórkę
Wykaz skoczni
Biografie skoczków
Aktualnie skaczący skoczkowie

Letnie Grand Prix 2012


Klasyfikacja Generalna LGP
Puchar Narodów
Turniej Wschodu
Turniej Czterech Narodów
Rekordy Skoczni
Punktacja
Letnie Grand Prix 2012
Klasyfikacja LGP 2012

Letnie Grand Prix 2012


Serbia 1 (HS 69)


Serbia 2 (HS 69)


Kanada 1 (HS 107)


Kanada 2 (HS 107)


Turniej Wschodu


Chiny (HS 252)


Japonia (HS 248)


Korea (HS 174)


Turcja (HS 177)


Gruzja (HS 207)


Klasyfikacja Turnieju WschoduSłowacja (HS 180)


Ukraina (HS 203)


Polska 1 (HS 269)


Polska 2 (HS 269)


Włochy 1 (HS 146)


Włochy 2 (HS 146)


Niemcy 1 (HS 261)


Niemcy 2 (HS 261)


Francja 1 (HS 235)


Francja 2 (HS 235)


Hiszpania 1 (HS 242)


Hiszpania 2 (HS 242)


USA 1 (HS 171)


USA 2 (HS 171)


Argentyna 1 (HS 240)


Argentyna 2 (HS 240)


Austria 1 (HS 197)


Austria 2 (HS 197)


Szwajcaria 1 (HS 157)


Szwajcaria 2 (HS 157)


Turniej Czterech Narodów


Holandia (HS 100)


Belgia (HS 126)


Węgry (HS 117)


Łotwa (HS 80)


Klasyfikacja Turnieju Czterech Narodów
Wiadomość
Już w najbliższą sobotę, 29 września, odbędzie się konkurs Letniej Grand Prix w USA HS 171! Serdecznie zapraszamy!
LGP: Niesamowity powrót Kranjca

 Jesteśmy już na półmetku Turnieju Wschodu, wczorajszy konkurs w Korei Południowej trzymał w napięciu do ostatnich skoków. Obiekt w Korei Południowej nie wybacza błędów i dlatego wczoraj nawet bardzo doświadczeni zawodnicy nie mogli sobie poradzić na tym obiekcie. O zwycięstwie w konkursie walczyła trójka: Kranjec, Freitag oraz Schlierenzauer, która była poza  zasięgiem reszty. Triumfował Robert Kranjec, który dopiero, co wrócił z wakacji a tutaj już wygrywa. W pierwszej serii poszybował aż 179,5 m, w finale jego skok był o dwa metry krótszy. Słoweniec miał bardzo znakomity powrót i ciekawe, czy w następnych konkursach jego dyspozycja będzie równie wysoka. O 0,6 punktu zwycięstwo przegrał Richard Freitag, który miał wczoraj szansę na pierwsze zwycięstwo w karierze w Letnim GP. Tak jednak się nie stało po konkursie spytany czego zabrakło z uśmiechem przyznał, że szczęścia. Jego skoki wyniosły 178,5 oraz 176,5 m. Może nie były to perfekcyjne skoki Niemca, ale stylowo ocierające się o perfekcję. Na najniższym  stopniu podium stanął Gregor Schlierenzauer, który zwycięstwo miał na wyciągnięcie ręki. W pierwszej serii lider kadry austriackiej oddał skok na odległość 177,5 m, a w drugiej rundzie wylądował na 179 metrze i był to drugi rezultat dnia. Za podium ze startą ponad pięciopunktową znalazł się Piotr Szczepaniak. Podopieczny Łukasza Kruczka skakał bardzo równo, mianowicie dwa razy po 176 metrów. Piąte miejsce zanotował Andreas Kofler, który w Japonii okazał się sensacyjnym zwycięzcą . Na szóstej lokacie mieliśmy Norwega, Brandta, który zaliczył najlepszy występ w sezonie. W czołowej „10” znaleźli się jeszcze: Koch, Stoch, Kasai  oraz Schmitt. Drugą „10” otworzył Okabe, za jego plecami znalazł się jego partner z drużyny – Takeuchi. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Morgenstern, Jacobsen, Dziadziula ( przerwał passę 13. Miejsca, ale to chyba na minus J ), a ostatni był Roman Koudelka.

W Klasyfikacji Generalnej Letniego GP na prowadzeniu Gregor Schlierenzauer – 476 punktów. Drugi jest Koch, a trzeci Freitag.

W Turnieju Wschodu ukształtowała się bardzo ciekawa sytuacja. Na prowadzeniu Freitag ma pięć punktów przewagi nad G.Schlierenzauerem i wszystko wskazuje, że losy wygrania TW rozstrzygną się między tą dwójką.

Dziękuje za frekwencję liczymy na was w Turcji. Te zawody odbędą się w sobotę o godzinie 19.00 Zapraszamy ^^  

LGP: Austriackie podium, sensacyjny zwycięzca

 Drugi konkurs Turnieju Wschodu przeszedł do historii wczoraj rywalizowaliśmy na obiekcie w Japonii. Sensacyjnym zwycięzcą okazał się Andreas Kofler, który do tej pory rewelacyjnie się nie spisywał. W pierwszej serii Austriak znokautował konkurencje lądując na 275,73 m, w drugiej serii Andreas skoczył 3,5 metra bliżej, ale to mu nie przeszkodziło w wygranej. Ze stratą dwóch punktów na drugim miejscu znalazł się Gregor Schlierenzauer, który w ostatnim okresie chorował, ale teraz już będzie chyba tylko lepiej. Jeśli chodzi o jego skoki to wyniosły one 273 oraz 272 metry i przyniosły mu one koszulkę lidera Letniego GP oraz awans w Klasyfikacji Turnieju Wschodu na trzecią pozycję. Podium uzupełnił kolejny Austriak – Martin Koch. Jak już wcześniej wspomnieliśmy zawodnik z Villach jest najrówniejszym zawodnikiem cyklu wczoraj to tylko potwierdził. W pierwszej serii skoczył o pół metra bliżej od swojego kolegi z kadry (G.Schlierenzauera), a w II serii poszybował na 273 metr. W końcowym rozrachunku  przegrał drugie miejsce  o zaledwie 0,1 punktu. Szkoleniowiec Austriaków – Alexander Poitner po konkursie był przeszczęśliwy w końcu niecodziennie zawodnicy jednej nacji stają na podium. Na czwartym miejscu tuż za podium znalazł się pierwszy z zawodników „reszty świata” – Richard Freitag. Jego skoki wyniosły 272,5 oraz 273 metry, co ciekawe jego skoki były lepsze od dwóch Austriaków, ale przegrał notami. W zeszłym sezonie zawodnik z Erlabrunn właśnie notami za styl odrabiał punktami  , a w tym sezonie jest odwrotnie. Na piątym miejscu największa polska nadzieja, a więc Kamil Stoch. Podopieczny Łukasza Kruczka przegrał zwycięstwo, tak proszę państwa zwycięstwo notami, gdyż jego skoki wyniosły 273,5 oraz 274,5 m. Kibice Polscy już zacierają rączki na kolejny konkurs może w końcu usłyszymy Mazurka Dąbrowskiego ? Na szóstym miejscu już z większą strata znalazł się Noriaki Kasai.  Od początku sezonu letniego prezentuje równy poziom, ale na razie Samuraj nie potrafi znaleźć recepty na formę sprzed dwóch lat. W czołowej „10” znaleźli się jeszcze: Schmitt, Brandt, Takeuchi oraz Funaki. A w drugiej dziesiątce uplasowali się : Okabe, Velta, Dziadziula, Jacobsen oraz Koudelka.  Do tego ostatniego mam mały komunikat. Wysłałeś dwie powtórki te same, a więc musieliśmy uznać tylko jedną, dlatego w drugiej serii masz zero punktów.. Małą aferą zakończył się wczorajszy konkurs. Skoki za późno wysłał Michael Neumayer  i został zdyskwalifikowany. Niemiecki sztab szkoleniowy składał oficjalny protest, ale to nic nie pomogło. Panie Michaelu za złamanie regulaminu każdy jest równo traktowany.

W Klasyfikacji Generalnej LGP na prowadzeniu jest Gregor Schlierenzauer za jego plecami znajduje się Koch oraz Tepes.

Dziękujemy wam za 16-osobową frekwencję. Mamy nadzieję, że w środę będzie was jeszcze więcej. Przypominam środa godzina 19:00 skocznia – Korea Południowa. Pozdrawiam wszystkim Freitag smiley

LGP: Niemiecki debiut marzenie

 Do historii przeszedł pierwszy konkurs Turnieju Wschodu. Zawody wygrał Michael Neumayer, który debiutował. W pierwszej serii poszybował na rekordową odległość 268,5 metra, w rundzie finałowej skoczył… o 1,5 metra bliżej, ale to mu nie przeszkodziło w wygranej. Na drugim miejscu znalazł się kolejny debiutant, Daiki Ito. Odległościowo oddał takie same skoki jak Niemiec, ale przegrał notami. Na najniższym stopniu podium znalazł się Richard Freitag (266 oraz 267 m ). Za podium znaleźli się Kasai oraz Koch, którzy w pierwszej serii oddali słabe skoki i to zdecydowało, że nie mogli powalczyć o zwycięstwo. W „10” znaleźli się jeszcze Funaki, Schlierenzauer, Brandt, Stoch oraz Kofler. Stawkę zamknęli Takeuchi, Tepes oraz Okabe. W Klasyfikacji Generalnej nie zanotowano większym zmian jedynie Schlierenzauer zniwelował stratę do Tepesa, kolejny konkurs w sobotę w Japonii, na który serdecznie zapraszamy..

Konferencja prasowa przed Turniejem Wshocdu

 Dzisiaj po południu odbyła się konferencja prasowa przed startującym już jutro Turniejem Wschodu. Zaproszeni na nią byli : Tepes, Schlierenzauer i Koch.


Przed nami Turniej Wschodu zadaliśmy trzem aktualnie najlepszym skoczkom Letniego GP cztery pytania, a o to ich odpowiedzi


Pierwsze pytanie: Jak oceniacie swoją formę przed Turniejem Wschodu?


Jurij Tepes: Bardzo dobra


Gregor Schlierenzauer: Formę oceniam na doskonałą, po roku przerwy, jest to dla mnie spore zaskoczenie , że skacze na tak znakomitym poziomie. Moja forma jest dobra raczej nic się nie zmienia w porównaniu do Serbii, Kanady i tak dalej.

Martin Koch: Moja forma jest dobra i przede wszystkim stabilna, lecz na Turnieju Wschodu nie liczę na cuda, ponieważ po za Gruzją skocznie mi nie leżą.

Drugie pytanie: Jakie są wasze cele na letni sezon ?


Jurij Tepes: Zwycięstwo

Gregor Schlierenzauer: Doświadczenie samo mówi za siebie. Ja już w sumie, w DSJ3 jestem starą wygą i nie ma jakiejkolwiek presji wyniku, skaczę sobie na luzie, nie odczuwam jakiejkolwiek presji, ważne jest współzawodnictwo, a nie wyniki.


Martin Koch: Mój cel to pierwsza trójka w Letnim GP oraz Turnieju Czterech Narodów, a pierwsza „6” w Turnieju Wschodu.


Trzecie pytanie: Jakie są wasze cele w TW i kogo uważacie za faworyta ?


Jurij Tepes: Zwycięstwo, faworytem jestem Ja, Kamil Stoch oraz Schlierenzauer.


Gregor Schlierenzauer: Tak jak wspomniałem, ważne jest współzawodnictwo, a nie wyniki. Moja forma utwierdza w przekonaniu, że mogę walczyć o najwyższe pozycje, ale ….. spójrzmy dokoła każdy zawodnik ma swoje atuty i każdy jest groźny, sport, nawet ten komputerowy, jest bardzo nieprzewidywalny i nigdy nie możemy przewidzieć kto będzie faworytem , dlatego do tego tematu staram się podchodzić ostrożnie i generalnie należy go omijać.


Martin Koch: Tepes, Freitag, Schlierenzauer oraz Szczepaniak.


4 pytanie: Czy w wolnym czasie między treningami, a zawodami macie czas na oglądanie IO, i jakie zmagania was najbardziej interesują ?


Jurij Tepes: Nie


Gregor Schlierenzauer: Praktycznie oglądam wszystko co pokazują. Na treningi poświęcam mało czasu, ważna jest dla mnie spontaniczność , trening był dla mnie dobry, kiedy zaczynałem swoją przygodę z Turniejami DSJ3, teraz jest dla mnie zbyteczny, bo doświadczenie i pamięć przemawiają same za siebie i praktycznie nie muszę się tak koncentrować na treningach, niedzielne piętnaście minut mi w zupełności wystarczyło. Wracając do Igrzysk, kibicuje każdemu Polakowi, który startuje z orzełkiem na piersi na tych igrzyskach, bo to jest duma i zaszczyt, ale jako ex-siatkarz, dalej najczęściej oglądam zmagania siatkarzy halowych i siatkarzy plażowych. Należy pamiętać, że każda dyscyplina, w której Polacy startują jest bardzo ważna.


Martin Koch: W wolnym czasie absolutnie nie trenuje, na Igrzyskach Olimpijskich oglądam tylko zmagania Wielkiej Brytanii w piłce nożnej.


Dodajmy, że pierwszy konkurs Turnieju Wschodu jutro na obiekcie w Chnach o 19.00 Zapraszamy do zabawy! Pozdrawiam Freitag!

LGP: Schlieri wraca na szczyt

 Wczoraj w Whistler na obiekcie normalnym odbył się drugi konkurs Letniego GP w ten weekend. Na liście startowej znalazło się 21 zawodników. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, i każda dziesiąta punktu była na wagę złota. Nie do zatrzymania był Gregor Schlierenzauer, który wczoraj skakał najdalej i w najlepszym stylu. W pierwszej rundzie Austriak poszybował na 112 metr i 50 centymetr. W drugiej serii sędziowie zmierzyli mu 113,11 metra czym przypieczętował zwycięstwo. W Klasyfikacji Generalnej Letniego GP jest nadal drugi, a do lidera Tepesa traci szesnaście punktów. Na drugiej pozycji znalazło się aż 4 zawodników z notą 324,5. Byli to: Tepes, Koch, Szczepaniak oraz Stoch. Jeśli chodzi o Tepesa to po słabszym pierwszym konkursie na tej samej skoczni odżył i to podium pokazuję, że jest w świetnej dyspozycji. Martin Koch natomiast jest na razie najrówniej skaczącym zawodnikiem, jako jedyny nie spadł poniżej piątego miejsca, ba jego najgorsze miejsce to, jak dobrze pamiętam czwarte w pierwszym konkursie w Serbii. Piotr Szczepaniak to na razie zawodnik skaczący bardzo w kratkę, dobre skoki przeplata gorszymi, a jego partner z reprezentacji Kamil Stoch, jak na razie jest w wysokiej formie, co wczorajszy konkurs dobitnie pokazał. Na szóstym miejscu sklasyfikowany został najlepszy z Niemców, Richard Freitag oddając skoki na odległość 111,5 oraz 110,5 metrów. Jego skoki nie były aż tak dobre, jak chociaż by w piątek. Na siódmej lokacie zostali sklasyfikowani dwaj Japończycy, Kasai oraz Funaki. Jeśli chodzi o tego pierwszego to cały czas w jego próbach brakuje błysku, a Funaki zaliczył bardzo dobry debiut. Na kolejnych dwóch lokatach sklasyfikowani zostali dwaj Niemcy: Freund oraz Schmitt, których podczas Turnieju Wschodu stać będzie na jeszcze lepsze skoki. W drugiej „10” znaleźli się: Takeuchi, Brandt, Okabe, Kofler, Levkin, Velta, Prevc, Morgenstern, Koudelka, Inauer, a zawody zamknął stary lis Wolfgang Loitzl.

W Klasyfikacji łącznej Letniego GP na prowadzeniu jest Tepes 316 punktów, szesnaście punktów mniej ma Gregor Schlierenzauer, a trzeci jest Koch. Kolejne zawody już w środę na obiekcie w Chinach (HS-252), początek o godzinie 19.00 Zawody te otworzą Turniej Wschodu.

Dziękujemy za bardzo wysoką frekwencję i mamy nadzieję, że w następnych zawodach będzie was jeszcze więcej. Zapraszajcie swoim znajomych do wspólnej zabawy, Pozdrawiam Richard 

Passa Tepesa przerwana

 Witamy Państwa ze słonecznego Whistler to tutaj przeszło dwa lata temu odbywały się konkurencje Narciarstwa Klasycznego na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Dzisiaj zagościło tutaj Letnie Grand Prix, a najlepsi skoczkowie globu rywalizowali na obiekcie normalnym.

Przed zawodami gospodarze zawodów przywitali Skoczków oraz kibiców zgromadzonych przed skocznią pokazem fajerwerków i w taki sposób weekend w Kanadzie uznaliśmy za otwarty. Od początku zawodów warunki atmosferyczne sprzyjały dalekim lotom, a warunki były mniej więcej równe dla wszystkich. Konkurs wygrał Martin Koch, który od początku lata pokazuje się z jak najlepszej strony. W pierwszej serii Austriak wylądował na 112 metrze, co przy bardzo wysokich notach stawiało go w drugiej serii w wyborowej sytuacji. W finałowej rundzie skoczył pół metra dalej, a po dokładnym zmierzeniu wyniosło ono 112,74 metry, co dawało nowy rekord kanadyjskiego obiektu. Na drugim miejscu ze stratą 1,5 punktową znalazł się Richard Freitag. Reprezentant Niemiec w pierwszej serii oddał skok na odległość 112 metrów, jego skok w drugiej rundzie był krótszy o 50 centymetrów i musiał zadowolić się z drugiego miejsca, a pierwsze zwycięstwo w Letniej Grand Prix w jego karierze było na wyciągnięcie ręki. Na najniższym stopniu podium znalazł się Kamil Stoch, którego głośnym dopingiem niosła tutejsza Polonia. Przypomnijmy, że w Serbii także Stoch był trzeci. Oddał takie same skoki, jak Drugi Freitag – przegrał notami. Za podium walka o kolejne punkty była równie pasjonująca. Czwartym miejscem musiał zadowolić się Noriaki Kasai, który z konkursu na konkurs skacze coraz lepiej. Jego próby dzisiaj sędziowie bardzo wysoko oceniali i gdyby skoczył metr dalej to miał by szanse nawet na podium. Piąte miejsce zajął kolejny Polak mianowicie Piotrek Szczepaniak. W Serbii był zupełnie bez formy, ale na olimpijskim obiekcie odzyskał już wigor i myślę, że w następnych konkursach będzie już tylko lepiej. Na szóstym miejscu znalazł się Gregor Schlierenzauer po, którym dzisiaj mogliśmy spodziewać się ciut więcej. Na treningach, ale to już norma nienajlepiej się spisywał. Gregor mimo słabego skoku w pierwszej serii odbił to tradycyjnie na bardzo wysokich notach za styl. Jego sytuacja w Klasyfikacji Generalnej nie wiele się zmieniła, jedyna zmianka to fakt, że ma tyle punktów co Martin Koch no i oczywiście odrobił kilka oczek do Tepesa. Właśnie skoro mowa o Jurim Tepesu, to on zajął siódme miejsce.. Dzisiejsze jego skoki nie były rewelacyjne : 110 oraz 110,5 m, jednak mimo wszystko zachował cały czas koszulkę Lidera Pucharu Świata.. W czołowej „10” znaleźli się jeszcze Schmitt, Morgenstern oraz Okabe. W drugiej „10” znaleźli się natomiast: Freund, Kofler, Dziadziula, Takeuchi, Prevc, Fannemel, Koudelka, Velta, Inauer oraz Loitzl.

W Letnim GP na prowadzeniu nadal Tepes, ale jego przewaga wynois już tylko 36 punktów nad Schlierenzauerem oraz Kochem. Czwarty jest Freitag.

Opinie najlepszej Trójki:

Martin Koch:

Richard Freitag: „Na samym początku chciałbym pogratulować Martinowi oraz Kamilowi i podziękować reszcie zawodnikom za wielką walkę. Co do moich dzisiejszych skoków to były one dobre, jednak cały czas czegoś w nich brakuje. Myślę już o jutrzejszym konkursie i chciałbym przede wszystkim oddać dwa równe skoki, a czy to pójdzie w parze z dobrym miejscem to czas pokaże, Dobrej Nocy!"

Kamil Stoch: „Z dzisiejszego dnia mogę być zadowolony, skoki uważam za dobre, dziękuję wszystkim zawodnikom za walkę ze mną, poziom zawodów był naprawdę wysoki to wszystko, jeszcze raz dziękuję za wspaniały konkurs.”

Dziękujemy Wam wszystkich za bardzo wysoką frekwencję dzisiaj, i mamy nadzieję, że jutro będzie Was jeszcze więcej. Do zobaczenia jutro konkurs o 19.00 w Kanadzie. Pozdrawiam, Rychu !

Tepes po raz drugi zwycięzcą! Centymetrowe różnice zadecydowały!

 Witam. Dziś odbył się drugi konkurs z serii LGP. Na serbskiej skoczni, której wielkość wynosi 69 metrów podobnie jak wczoraj triumfował Słoweniec Jurij Tepes. Wygraną zapewniły mu dwa wyśmienite skoki, pierwszy - na odległość 69 metrów oraz wspaniały skok, nowy rekord skocznii w Serbii na odległość 69,18 m tylko potwierdził wspaniałą formę Jurija, którego łączna nota wyniosła 329,7 pkt. Wczoraj na drugim miejscu uplasował się Austriak Gregor Schlierenzauer. Dziś również stanął na drugim stopniu podium. Jego skoki na odległość 68,5 metra okazały się niewiele gorsze od dzisiejszego zwycięzcy. Ustąpił mu bowiem tylko o 1,3 punktu. Na trzecim miejscu w dzisiejszym konkursie indywidualnym znalazł się Polak - Kamil Stoch. W pierwszej serii wylądował kolejno na 67 metrze i 50 centymetrze, natomiast w drugiej nieznacznie się poprawił i jego narty dotknęły zeskoku na 68 metrze i ostatecznie uzyskał notę w wysokości 325,2 punktu. Tuż za podium znalazł się Austriak - Martin Koch. Następnie kolejne miejsca zajmowali: Richard Freitag z Niemiec, Noriaki Kasai z kraju kwitnącej wiśni, Kazach - Yevgeniy Levkin, dwóch Niemców - Martin Schmitt oraz Severin Freund. Pierwszą dziesiątkę zamknął Andreas Kofler, zaś drugą dziesiątkę kolejno uzupełnili: Okabe, Brandt, Dziadziula, Loitzl, Prevc, Koudelka.

Opinie:

Jurij Tepes: "Nie liczyłem na wiele, ponieważ miałem dość długą przerwę. Po wczorajszym konkursie jednak wiedziałem, że forma jest wysoka i mogę uustabilizować ją na następne konkursy, potwierdziło się to. Gratuluję wszystkim i z niecierpliwością czekam na następne zawody."

Gregor Schlierenzauer: "Moje skoki, zarówno wczoraj, jak i dzisiaj były wprost genialne. Lepszej inauguracji nie mogłem się spodziewać, są to moje pierwsze podia w karierze w cyklu Letniej Grand Prix, co tym bardziej motywuje mnie do walki o końcowe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Reasumując, jestem bardzo zadowolony i pragnę podziękować wszystkim uczestnikom tego dwudniowego aktu w Serbii za skakanie i rywalizowanie ze mną."

Kamil Stoch: "Konkurs uważam jak najbardziej za udany, lecz nie ma co dalej patrzeć w przeszłość tylko trenować dalej i iść małymi kroczkami ciągle do przodu."

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach, które odbędą się jutro, w Kanadzie (HS 107).


Pozdrawiam, Ola - Taku Takeuchi

Oczekiwana Inauguracja za nami!

 Dzisiaj na skoczni w Serbii odbyła się inauguracja sezonu letniego. Pod skocznią w Belgradzie zebrała się bardzo duża grupa kibiców. Zawody wygrał Jurij Tepes z notą 327,5. Na drugim miejscu podium stanął Gregor Schlierenzauer, czyli największa legenda owego turnieju. Skoczek z Austrii w obydwu próbach lądował na 67 metrze i 50 centymetrze. Przypomnijmy, że lider kadry austriackiej nienajlepiej czuł się na trenigach, ale na konkurs się zmotywował i skakał daleko, w równie imponującym stylu. Podium uzuepłnił Richard Freitag, który lądował w obu próbach na 68. metrze. Za podium znaleźli się : Koch, Freund, Kasai, Stoch, Brandt, Okabe, Schmitt..

Jutro kolejny konkurs, aha, bym zapomniał zwycięzca dzisiejszego konkursu ustanowił rekord obiektu serbskiego, wynosi on od dzisiaj 68,59 m, ale to taka tylko ciekawostka..

Tak to znowu my!

 2.04.2010 z inicjatywy Adama Małysza (dzisiaj Kamila Stocha) powstała strona tego turnieju. Turniej rozwijał się niczym Polska gospodarka w dobie kryzysu, ale nie mówmy tutaj o polityce, bo nie o to tutaj chodzi. W marcu zeszłego roku informowaliśmy was, że Turniej zostaje przeniesiony, jednak znowu wracamy na nasz jedyny, niepowtarzalny NajlepszyTurniejDSJ3. Po ponad roku wracamy "na stare śmieci". Zapewne większość z was zapewne wczuło się w klimat DSJ4, ale u nas będzie dominować DSJ3, a jak to mówią "stara miłość nie rdzewieje". Igielit, igielit i jeszcze raz igielit. Ruszamy w ten tydzień w kotle Bałkańskim, państwie stosunkowo młodym - w Serbii. Jeśli chodzi o szczegóły tych konkursów to będą one dopięte na dniach o wszystkim poinformujemy. Może nie wszyscy pamiętają , co działo się w pierwszym sezonie to, w kilku słowach wam to przypomnę. Puchar Świata zdominował Gregor Schlierenzauer, który oprócz wygrania Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata sięgnął jeszcze Złoto Olimpijskie indywidualnie oraz drużynowo. Ponadto wygrał Turniej Czterech Skoczni. Tylko Simonowi Ammannowi udało mu się go zatrzymać na Mistrzostwach Świata w lotach. A, jak będzie tym razem, czy historia zatoczy koła ? A może scenariusz będzie zupełnie inny o tym dowiemy się wkrótce.. 3Majcie się ! ;

Strona 3 z 3 < 1 2 3
Następny Konkurs

Austria HS197


Data: 12.10.2012

Godzina: 19:00

Skocznia - Letnia

Czas: 60 minut

Rekordzista Turnieju:

Rekord Świata : Jacek Remiasz - 210.11 m

Wyślij powtórkę

Ostatni konkurs

Argentyna HS240


Data: 06.10.2012

Godzina: 19:00

Skocznia - Letnia

Czas: 60 minut

Rekordzista Turnieju: Jasper Good - 252.64m

Rekord Świata : Remigiusz Graduszewski - 257.40 m

Last Seen Users
ynaqo01:50:19
esupu02:56:55
etudawem 4 days
ehugip 4 days
odoracunu 5 days
ulyraf 5 days
opukeraf 5 days
udijyrum 5 days
anemeti 5 days
odaxewi 5 days
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~Jurij Tepes
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 76
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Johan Martin Brandt (64 pkt.)
3) ~Artisom Dziadziula (36 pkt.)
4) ~Vladimir Rosko (36 pkt.)
5) ~Michael Neumayer (19 pkt.)
6) ~Martin Koch (19 pkt.)

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

~kivi
DATA: 25/01/2015 21:53
http://newtourdsj4.xa
a.pl

~kivi
DATA: 25/01/2015 21:52
http://newtourdsj4.xa
a.pl

~Artisom Dziadziula
DATA: 11/01/2014 17:13
sraki

~Martin Koch
DATA: 25/07/2013 16:06
elo

~Ruben de Wit 1
DATA: 04/01/2013 16:29
jaki jest terminarz na puchar Świata?

^Jernej Damjan
DATA: 17/12/2012 18:57
http://dsj3master.dbv
.pl/news.php Zapraszam.

^Jernej Damjan
DATA: 13/11/2012 19:33
to jak działamy coś??? czas zacząć skakaniesmiley

~Jurij Tepes
DATA: 21/10/2012 16:46
czułem że tak się stanie smiley przestałem skakać to i reszta też smiley
dziękuje dobranoc

@Kamil Stoch
DATA: 15/10/2012 16:27
Wróciłem po przerwie związanej z braku internetu. Widzę Gregor świetnie się spisałeś!!!

~Tsuyoshi ichinohe
DATA: 14/10/2012 08:17
Witam, jestem nowy smiley
Mam pytanie: czy dziś będzie jakiś konkurs?
Pytam się, bo w "następnym konkursie" jest data wczorajsza smiley

~Robert Kranjec
DATA: 12/10/2012 22:56
Myślałem,że normalnie powalczę z Gregorem o zwycięstwo w lgp ,a jak zawsze jakieś cyrki są

~Robert Kranjec
DATA: 12/10/2012 22:54
No troche nie ładnie, miało zostać tak jak jest bez żadnych zmian już do końca ,a tu nagle jakieś skracanie sezonu. do tego 3 konkursy skoczone na darmo ;/

@Gregor Schlierenzauer
DATA: 12/10/2012 21:14
Decyzję podjąłem już tydzień temu, nie mam po prostu czasu, pracuję, studiuję, trenuję, gram w zespole i nie mam już tak wiele czasu jak w sierpniu by promować.

^Jernej Damjan
DATA: 12/10/2012 20:49
Gregor nie ładnie teraz kończyć jak ktoś skacze jeszcze a nawet już skoczyli... bezsensu, lepiej nie rozgrywać TCN, ale LGP dokończyć.

@Gregor Schlierenzauer
DATA: 12/10/2012 20:46
UWAGA! LGP SKONCZYLO SIE NA KONKURSIE W USA, AUSTRIA POZOSTAWIA WRECZ ZALOSNE WRAZENIE, WIEC NIE BEDZIEMY ROBIC Z TURNIEJU WIDMO. WIDZIMY SIE W ZIMIE. AHOJ!!

^Jernej Damjan
DATA: 12/10/2012 20:32
nie wiem co z turniejem ja go ciągnę aby dokończyć LGP ale zainteresowanie małe jest jak widać ...

~Ville Larinto
DATA: 12/10/2012 19:02
co sie stalo z turniejem? malo osob o 19. zamula straszna. w zimie moze bedzie wiecej, bo 10osob na konkurs to bzdura

~Jasper Good
DATA: 09/10/2012 16:25
Wina neta. było już 10 minut po czasie gdzie otwierała mi się strona, jeśli miałeś do czynienia z internetem bezprzewodowym to powinieneś zrozumieć smiley

~Jasper Good
DATA: 09/10/2012 16:24
Wina neta. było już 10 minut po czasie gdzie otwierała mi się strona, jeśli miałeś do czynienia z internetem bezprzewodowym to powinieneś zrozumieć smiley

^Jernej Damjan
DATA: 08/10/2012 16:08
Jasper skakałeś do pierwszego konkuru w Austrii a powtórek nie wysłałeś...

Buttony

Polecamy
Nasze Buttony