Forum · PLemiona · Strona główna Grudzień 12 2018 22:56:53
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 121
Najnowszy Użytkownik: ~ynaqo
Menu


Strona główna
Forum
Czat

Regulamin
Jury GG


Generator Kodów
Wyślij Powtórkę
Wykaz skoczni
Biografie skoczków
Aktualnie skaczący skoczkowie

Letnie Grand Prix 2012


Klasyfikacja Generalna LGP
Puchar Narodów
Turniej Wschodu
Turniej Czterech Narodów
Rekordy Skoczni
Punktacja
Letnie Grand Prix 2012
Klasyfikacja LGP 2012

Letnie Grand Prix 2012


Serbia 1 (HS 69)


Serbia 2 (HS 69)


Kanada 1 (HS 107)


Kanada 2 (HS 107)


Turniej Wschodu


Chiny (HS 252)


Japonia (HS 248)


Korea (HS 174)


Turcja (HS 177)


Gruzja (HS 207)


Klasyfikacja Turnieju WschoduSłowacja (HS 180)


Ukraina (HS 203)


Polska 1 (HS 269)


Polska 2 (HS 269)


Włochy 1 (HS 146)


Włochy 2 (HS 146)


Niemcy 1 (HS 261)


Niemcy 2 (HS 261)


Francja 1 (HS 235)


Francja 2 (HS 235)


Hiszpania 1 (HS 242)


Hiszpania 2 (HS 242)


USA 1 (HS 171)


USA 2 (HS 171)


Argentyna 1 (HS 240)


Argentyna 2 (HS 240)


Austria 1 (HS 197)


Austria 2 (HS 197)


Szwajcaria 1 (HS 157)


Szwajcaria 2 (HS 157)


Turniej Czterech Narodów


Holandia (HS 100)


Belgia (HS 126)


Węgry (HS 117)


Łotwa (HS 80)


Klasyfikacja Turnieju Czterech Narodów
Wiadomość
Już w najbliższą sobotę, 29 września, odbędzie się konkurs Letniej Grand Prix w USA HS 171! Serdecznie zapraszamy!
LGP: Neumayer i Kranjec wygrywają konkursy we Włoszech

 Hallo jesteśmy już po zmaganiach we Włoszech, gdzie w ten weekend odbyły się dwa konkursy. Jeśli chodzi o pierwszy konkurs to wystąpiło w nim 10. Zawodników. Zmagania wygrał Michael Neumayer, któremu wystarczyły skoki 146,5 oraz 147 metrów. Ten drugi rezultat dał mu także rekord skoczni. Na drugim miejscu podium mieliśmy Kranjca, który nie był z siebie zadowolony i przegrał z Niemcem o 4,6 p. Na najniższym stopniu podium znalazł się Richard Freitag. Oddał skoki na odległość 145 oraz 144,5 m . Początkowo na trzecim miejscu był Szczepaniak, ale został zdyskwalifikowany. Na kolejnych miejscach mieliśmy : Funakiego, Stocha, Schlierenzauera, Skletta, Damjana oraz Brandta. Nie został sklasyfikowany Piotr Szczepaniak, które się spóźnił ze skokami. Następnego dnia najlepsi skoczkowie ponownie rywalizowali na włoskiej skoczni. O zwycięstwo walczył Kranjec z Tepesem i górą w tym przypadku był ten pierwszy, lądując na 146 oraz 146,5 m . Drugi był wcześniej wspomniany Tepes, który tym razem przegrał ze swoim bardziej doświadczonym kolegą notami. Jego skoki wyniosły 147 oraz 146,5 m . Na najniższym stopniu podium znalazł się Freitag po skokach na dystans równy 145 metrów. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali: Kofler, Neumayer, Schlierenzauer, Sklett, Stoch, Funaki, Damjan, Takeuchi, Ziobro, Hajek, Szczepaniak oraz Hilde.

Za piątkową oraz sobotnią frekwencję staropolskie Bóg zapłać. W Klasyfikacji Generalnej Schlierenzauer znajduje się przed Tepesem, Freitagiem oraz Stochem. Kolejne konkursy w piątek i niedzielę w Niemczech na, które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Konferencja prasowa po zawodach w PL
Odbyła się konferencja prasowa dla najlepszych zawodników podczas zmagań w Polsce.

 Jurij Tepes

Pytanie: Zwycięstwo oraz drugie miejsce. Weekend chyba można uznać jako bardzo udany

Odp.: Jak najbardziej udany, w pierwszym konkursie skakałem wyśmienicie, w drugim już czegoś brakowało, jednak reasumując jestem zadowolony.

Pytanie: Zapowiadałeś w piątek koniec kariery, a wczoraj mówiłeś, że będziesz walczył o wygranie LGP. Czy plany zatem się zmieniły ?

Odp.: Tak, zapowiedziałem koniec kariery i najprawdopodobniej nastąpi to pod koniec września. Jest jednak jedno ale, jeśli będzie realna szansa na wygranie LGP - będę walczył do końca.

Pytanie: Jakie są twoje plany na konkursy we Włoszech ??

Odp.: Mam jeden cel na konkursy we Włoszech, mianowicie chciałbym pobić swój rekord.Jeżeli to się uda to będę już zadowolony, a wynik sam powinien przyjść.

 

 Robert Kranjec

Pytanie: Świetny weekend, zwycięstwo oraz drugie miejsce. Czy jesteś ze swojej dyspozycji zadowolony ?

Odp.: .Jestem zadowolony, forma jest już bardzo stabilna, po tak długiej przerwie na 6 startów 6 razy byłem na podium ,to mówi samo za siebie.

Pytanie: Może to tylko moje odczucie, ale czy jedynym mankamentem Twojej formy w ten weekend było lądowanie ?

Odp.: Tak zgadza się, w ten weekend akurat nie miałem szczęścia co do not,ale przyznam,że w skoku na 289m popełniłem błąd przy lądowaniu i przez to tak niskie oceny. Odległości były w porządku.

Pytanie: Przystąpiłeś do rywalizacji w połowie Turnieju Wschodu, jakie są twoje cele na sezon letni, czy będziesz walczył o zwycięstwo w Klasyfikacji Generalnej LGP ?

Odp.: Głównym moim celem jest Turniej Czterech Narodów, lubię te skocznie i interesuje mnie tylko zwycięstwo. Co do generalki to nie wiem, prawie 400 punktów straty,będzie ciężko to odrobić, ale powalczę bo do końca zostało jeszcze sporo konkursów.

 

 Gregor Schlierenzauer

Pytanie: Dwukrotnie trzecie miejsce, plan minimum wykonany chyba w 100% ? Czy spodziewałeś się takich rezultatów, czy może jest pewien niedosyt?

Odp.: Oczywiście, że wykonany. Ja nie jestem lotnikiem, więc ja oczekiwałem, że skoczę na piątkę i będzie ok, a jednak okazało się, że moje skoki były lepsze, co w rezultacie dawało wyższe pozycje od zamierzonych. Niedosyt jest tylko z powodu drugiego konkursu, po prostu dla mnie i zachowania pewnej osoby, która zajęła wyższe miejsce jest żenujące, a po drugie przegrałem tylko i wyłącznie notami, ale cóż taki jest sport i trzeba skakać dalej.

Pytanie: Kolejny przystanek to skocznia włoska, gdzie przypomnijmy odbędą się Mistrzostwa Świata, czy podchodzisz do tych zawodów, jako generalny sprawdzian, czy traktujesz jako kolejny etap LGP, bo przypomnijmy w Twojej bogatej kolekcji Mistrzostwa Świata tylko brakuje

Odp.: Wiesz, ja nie wiem co będzie w zimie, to tak jak z Ukrainą, w lutym 2011 wygrałem na niej, a teraz mówiąc potocznie dałem ciała. W DSJ3 dla mnie zimowe skakanie, a letnie to w ogóle inna sprawa. Kiedyś słabiej skakałem latem, lepiej zimą, teraz nie wiem czy to się wyrównało, czy rolę się odmieniły. Dla mnie jest to w pewnym sensie sprawdzian, aczkolwiek znając moją pamięć do skoczni, to zapomnę jak się na niej skacze i przygotowania będą wszczynane na nowo. Ważne, żeby oddać dwa dobre skoki i ogrywać aroganckich i żenujących graczy <img src='eximages/smiley/smile.gif' alt='smiley'>.

Pytanie: Wybiegając trochę w przyszłość mam takie pytanie. Personalnie macie bardzo silną kadrę, Ty, Martin oraz nieobliczalny Kofler. Wydaje się, że brakuje czwartego i nie będzie dla was mocnych. Jako kapitan reprezentacji wypowiedz się o sytuacji personalnej oraz, jak widzisz postawę drużyny, bo na razie Puchar Narodów weryfikuje, że jesteście najsilniejsi

Odp.: A ja nie widzę takiego problemu, mamy silne zaplecze, niektórzy nie skaczą, aczkolwiek ja widzę potencjał w Morgensternie - listopad 2010, skok na Bułgarii powyżej 280, zatem sądzę, że na takie zawody on może oddać jeden bardzo daleki skok co może nam pomóc, mamy Zaunera, który nie skacze, a jest dobrym zawodnikiem, przynajmniej 2 lata temu był, zatem nie jest źle, na pewno ktoś dojdzie, więc myślę, że może coś się udać.


LGP: Kranjec najlepszy w Polsce

 Wczoraj odbył się drugi konkurs Letniej GP w ten weekend w Polsce. Na liście startowej znalazło się 13 zawodników. Podobnie, jak to miało miejsce w pierwszym konkursie o zwycięstwo walczył duet słoweński Kranjec – Tepes. I różnica nastąpiła taka, że górą w tym pojedynku był właśnie Kranjec. W pierwszej serii Słoweniec zmiótł wszystkich lądując na 288 metrze i tylko wysokie noty za styl konkurencji pozwoliły walczyć z Robertem, który w 2 serii wylądował 1,5 metra bliżej, ale to mu i tak nie przeszkodziło w wygranej. Na drugim miejscu ze stratą 0,2 p znalazł się Jurij Tepes. Lider kadry słoweńskiej może nie zaimponował uzyskanymi odległościami, ale oddał skoki w idealnym stylu ocierające się o perfekcję. Jego próby wyniosły 284,5 m oraz 286,5 m . Słoweniec po konkursach w Polsce zapowiada : „Będę walczył o wygranie w Klasyfikacji łącznej LGP”. Na najniższym stopniu podium stanął Gregor Schlierenzauer, który powtórzył wyczyn z pierwszego konkursu. Austriak skakał wczoraj solidnie, równo i jak już nas przyzwyczaił przy wysokich notach za styl. W obydwu skokach sędziowie zmierzyli mu 286 m . Podopieczny A.Poitnera bije wszystkich rekordami jakie latem już osiągnął. Nie dosyć, że jest liderem ze znaczną przewagą to na 13 konkursów był aż 9 razy na podium. Pechowy dzień natomiast miał Martin Koch, który „pudło” przegrał zaledwie o 0,1 p. Oddał skoki zaledwie o 0,5 m gorsze od swojego kolegi z reprezentacji, ale niestety notami nie umiał tej straty kompletnie zniwelować. Tuż za Kochem znalazł się najlepszy z Niemców, czyli Richard Freitag, oddając skoki odpowiednio 284,5 oraz 285,5 m . Próbował stracone metry nadgonić wysokimi notami za styl, ale to nie starczyło na podium. Takie same skoki, jak Niemiec oddał Funaki i starczyło mu to na szóste miejsce. Na następnych miejscach mieliśmy sklasyfikowanych dwóch Polaków – Szczepaniaka oraz Stocha. Szczerze to kibice zgromadzeni pod skocznią spodziewali się chyba więcej, ba liczyli po cichu na zwycięstwo Stocha, który kapitalnie latał na Ukrainie. W „10” znaleźli się jeszcze: Brandt oraz Damjan, a stawkę zamknęli: Kofler, Zniszczoł oraz Murańka.

W Klasyfikacji Generalnej LGP na prowadzeniu bez zmian Schlierenzauer, kolejni są Tepes, Freitag, Koch, Stoch oraz Kranjec. W Pucharze Narodów natomiast Austria prowadzi przed Niemcami oraz Słoweńcami.

Bardzo dziękujemy Wam za frekwencję. Kolejne zawody w piątek oraz w sobotę we Włoszech na, które już dziś zapraszamy. I taka mała prośba do Was zapraszajcie znajomych do zabawy im będzie nas więcej zabawa będzie jeszcze większa. Pozdrawiam i życzę spokojnego, ostatniego tygodnia sierpnia.

LGP: Dublet słoweński

 Wczoraj na obiekcie w Polsce odbyły się kolejne zawody Letniego GP. Na liście startowej znalazło się 15 zawodników. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i zwycięstwo toczyło się do ostatniego skoku. Z pierwszego miejsca cieszyć się mógł Jurij Tepes, który ostatnio jest w świetnej dyspozycji. W pierwszej serii Słoweniec lądował na 288 metrze, ale to po skoku na odległość 289 metrów były lider GP mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Po konkursie ogłosił także , że zamierza pod koniec września zakończyć karierę. Na drugim miejscu znalazł się Robert Kranjec, który oddał identyczne skoki, co zwycięzca, ale  przegrał notami o 1,5 punktu. Popularny „Robi” od momentu powrotu z wakacji regularnie pnie się w górę Klasyfikacji, kto wie może miejsce liderów jest zagrożone – to pokaże czas. Na najniższym stopniu podium znalazł się lider cyklu, a więc Gregor Schlierenzauer. Jego wczorajsze skoki były równe, a wyniosły one 287 metrów. Były to próby oddane przy wysokich notach za styl i tym głównie lider austriackiej kadry zawdzięcza sobie „pudło”. Na czwartym miejscu mieliśmy najlepszego z Niemców – Michaela Neumayera. Jego skoki wyniosły 286,5 oraz 287 m, a miejsce na podium przegrał bardzo minimalnie, strata wyniosła 0,6 p. Na kolejnym miejscu, ale już z większą stratą mieliśmy Richarda Freitaga. Reprezentant Niemiec nie zawiódł jeśli chodzi o noty, które były wysokie, lecz zabrakło tych 1-2 metrów, aby włączyć się do walki o miejsce na podium. Na kolejnej pozycji mieliśmy najlepszego z Samurajów – K.Funaki. Japończyk błysnął przede wszystkim drugim skokiem, kiedy to wylądował na 286 metrze.. gdyby w pierwszej rundzie oddał podobny skok to na pewno był by wyżej sklasyfikowany. W „10” znaleźli się jeszcze Szczepaniak, Koch, Stoch oraz Kofler. Stawkę zamknęli: Brandt, Takeuchi, Damjan, Murańka oraz Zniszczoł.

W Klasyfikacji Generalnej LGP na prowadzeniu Schlierenzauer, drugi jest Tepes, a trzeci Freitag.

Dzisiaj drugi konkurs na obiekcie w Polsce na, który serdecznie zapraszamy oraz dziękujemy za wczorajszą frekwencję.

foto: skijumping.pl

Konferencja prasowa po weekendzie słowacko - ukraińskim

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: lider LGP – Gregor Schlierenzauer, zwycięzca konkursu na Ukrainie – Kamil Stoch oraz wielki talent austriackich skoków, a więc Andreas Kofler.

 Gregor Schlierenzauer

Pytanie: Zwycięstwo na Słowacji i szóste miejsce na Ukrainie, weekend w Twoim wykonaniu można chyba uznać za udany ?

Odp.: No tak, bardzo udany, w Ukrainie postanowiłem trochę odetchnąć i skoczyć na niższym poziomie, bo w końcu ile można siedzieć w piątce? Ale generalnie jestem zadowolony, teraz skaczemy w Polsce, myślę, że wszystko dobrze się ułoży .

Pytanie: Czego zabrakło w drugim konkursie ?

Odp.: Niczego, wszystko było ok, po prostu nie chciałem siebie obciążać, a zawsze musi przyjść słabszy dzień, a tak jestem w sumie zadowolony z tej Ukrainy, ponieważ nie natraciłem dużo punktów i dalej mogę spokojnie, bez jakiejkolwiek presji skakać.

Pytanie: Masz już ponad 100 punktów przewagi w Letniej GP, czy to już bezpieczna zaliczka?

Odp.: To jest dużo, chciałbym żeby tak pozostało do końca, aczkolwiek rywale cały czas czekają na to by zaatakować, więc należy po prostu skakać cały czas na tym samym poziomie i nie poddawać się .

 

 Kamil Stoch

Pytanie: W końcu zwycięstwo, czy to jest moment przełomowy dla Kamila Stocha ?

Odp.: No tak w końcu przyszła ta upragniona chwila, czy przełomowy to nie potrafię odpowiedzieć zobaczymy, co dalej będzie.

Pytanie: Co w końcu  zadziałało, że wygrałeś, czy to początek Wielkiej formy ?

Odp.: Szczerze bardzo się bałem tej skoczni w treningach nie szło najlepiej, więc sam jestem trochę zdziwiony tymi skokami. Hmmmm fajnie  by było lecz nie wybiegajmy tak daleko to dopiero pierwszy konkurs , który wygrałem, a czas pokaże czy forma się powoli stabilizuje.

Pytanie: Jakie są Twoje plany na następne tygodnie oraz na co liczysz podczas weekendu przed własną publicznością ?

Odp.: Specjalnych planów na najbliższe tygodnie nie mam, szlifuję formę przed Turniejem Czterech Narodów. Dla mnie jest to bardzo ważny turniej, ponieważ lubię tam skakać. Podczas weekendu w Polsce nie spodziewam się jakiś specjalnych miejsc, niestety ale ta skocznia mi nie pasuje i wolałbym mieć ją już za sobą, ale postaram się skoczyć jak najlepiej by nie zawieść kibiców.

 

 Andreas Kofler

Pytanie: Kapitalny konkurs na Słowacji, trochę gorzej poszło na Ukrainie, czy to efekt przemęczenia, czy nierównej formy ?

Odp.: Nie uważam żeby był to efekt przemęczenia lub nierównej formy. W  każdym konkursie skacze najlepiej jak tylko potrafię ,a skocznia na Słowacji należy do moich ulubionych i pewnie dlatego tak dobry wynik.

Pytanie: Czy jesteś w stanie zakończyć sezon Letni, na podium w Klasyfikacji Generalnej cyklu ?

Odp.: Na pewno fajnie by było zakończyć sezon w czołowej trójce , jednak nie koncentruje się na tym. Staram się po prostu skakać swoje , a jak zakończy się sezon nie ma dla mnie wielkiego znaczenia.

Pytanie: Dlaczego, tak nie równo skaczesz.. Miejsce na podium przeplatasz z występem pod koniec „10”.

Odp.: Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Wydaje mi się że brakuje po prostu umiejętności żeby w każdym konkursie zajmować czołowe miejsca. Mam jednak nadzieję że z czasem wszystko zacznie się stabilizować , bo wiem że stać mnie na lepsze wyniki.

LGP: Kapitalny Stoch nie pozostawia złudzeń

 Wczoraj na ukraińskim obiekcie o HS 203 metry odbyły się kolejne zawody LGP. Konkurs wygrał Kamil Stoch, który od początku sezonu czaił się na zwycięstwo.. i w końcu się udało. Pierwszy skok podopiecznego Łukasz Kruczka był genialny, a wyniósł 207,5 m. W drugiej serii reprezentant Polski skoczył uwaga aż 210,5 m czym ustanowił rekord ukraińskiej skoczni. Pierwsze zwycięstwo tym samym Stocha latem stało się faktem, a kibice w końcu usłyszeli Mazurka Dąbrowskiego, ten fakt podziała zapewne motywująco, ponieważ za tydzień zmagania w Polsce.. Na drugim miejscu ze startą ponad trzypunktową znalazł się Robert Kranjec, na pewno miał apetyt na zwycięstwo, ale skoki 207,5 m mu tu nie umożliwiły.. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Szczepaniak i tutaj kolejny dobry prognostyk przed zawodami w naszym kraju. Piotrek w pierwszej serii poszybował 205,5 m , a w finałowej rundzie wylądował 200 cm dalej… Za podium zameldował się K.Funaki, który „pudło” przegrał zaledwie o 0,1 punktu. To niewątpliwie dla zawodnika  z Japonii najlepszy konkurs tego lata. Na kolejnych trzech pozycjach znalazła się najlepsze Trójka tego sezonu, odpowiednio: Freitag, Schlierenzauer oraz Koch. W „10” nie zabrakło jeszcze: Tepesa, Koflera oraz Brandta.  Stawkę uzupełnili: Damjan, Ziobro, Shumbarets, Takeuchi oraz Zniszczoł..

W Klasyfikacji Generalnej LGP na prowadzeniu jest Schlierenzauer, który ma ponad 100 punktów przewagi nad Freitagiem oraz Kochem..

Bardzo dziękujemy za frekwencję i zapraszamy do liczniejszego udziału w kolejnych zawodach, a nastąpi to w piątek oraz sobotę na obiekcie w Polsce. Do weekendu!

LGP: Austriacka dominacja

 W piątek rywalizacja Letniego GP zawitała na skocznie słowacką. Na tym obiekcie HS wynosi 180 metrów, a możliwe są skoki nawet ponad 190 m. Bezkonkurencyjna  okazała się trzy osoba brygada z Austrii na czele z Gregorem Schlierenzauerem, który  zawody wygrał. W pierwszej serii lider Letniego GP poszybował 187,5 metrów, co dało mu miejsce drugie na półmetku zmagań. W finałowej rundzie podopieczny A.Poitnera nie pozostawił już złudzeń, po kapitalnym locie wylądował na 188 metrze i 50 centymetrze i przy wysokich notach za styl wygrał po raz drugi latem. Podium uzupełniło jego dwóch partnerów z reprezentacji, a więc Andreas Kofler i Martin Koch. Kofler był drugi, ale pod żadnym względem nie ustąpił swojemu bardziej doświadczonemu koledze, dwukrotnie lądował na 188 metrze i kto wie, gdyby wyższe noty to może by wygrał.. Na najniższym stopniu podium stanął Martin Koch, który powoli odbudowuje formę, którą miał na początku sezonu.. Jego skoki wyniosły 186,5 oraz 187,5 m . Za podium znalazł się były lider Letniego cyklu – Jurij Tepes. Skoki najwyżej sklasyfikowanego Słoweńca wyniosły odpowiednio 187 oraz 186,5 m . Na kolejnych dwóch miejscach znaleźli się dwaj Niemcy: Neumayer oraz Freitag. Obaj Ci zawodnicy mieli apetyt minimum na podium, a wyszło jak wyszło. Kolejny był Noriaki Kasai,  który oddał równe skoki po 185,5 m, jednak stylowo drugi skok odstawał od pierwszego. W czołowej „10” znalazł się jeszcze Stoch, Takeuchi oraz Damjan.. Stawkę zamknęli Shumbarets oraz Jacobsen.

W Klasyfikacji Generalnej po tym konkursie na prowadzeniu umocnił się Schlierenzauer, przetasowanie wystąpiło między Kochem, a Freitagiem, którzy zamienili się pozycjami.. Kolejny konkurs odbył się na Ukrainie.

Konferencja prasowa po TW

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa dla trzech najlepszych zawodników Turnieju Wschodu. Gregor Schlierenzauer:

Pytanie: Jak oceniasz swój występ na TW ?

Odp.: Oceniam go znakomicie, oczywiście były niedociągnięcia, no ale jak można go inaczej oceniać, skoro się wygrało cały cykl? Jestem oczywiście zadowolony i chciałbym, żeby każdy turniej, tak jak ten, wyglądał tak samo.

Pytanie: Czy spodziewałeś się zwycięstwa w Turnieju ?

Odp.: Ja z dystansem, jak już sam wiesz z konferencji przed Turniejem Wschodu, podchodziłem do kwestii zwycięstwa. Wiedziałem, że forma jest, ale nie chciałem pompować balonika, chciałem w spokoju dążyć do zamierzonego celu i to się udało. Reasumując, spodziewałem się tego, gdyż byłem dobrze przygotowany.

Pytanie: Jak myślisz przy obecnej dyspozycji jesteś w stanie wygrać LGP ?

Odp.: Hmm.... Ciężkie pytanie, wiesz, że ja zawsze podchodzę z dystansem do takich rzeczy. Pierwszy period LGP za nami i prowadzę, jest super, ale już tam z dołu tabeli atakuje Neumayer i Kranjec, jeszcze pewnie ktoś dojdzie, a do końca cyklu ile mamy jeszcze? Mamy bite 3 miesiące skakania, w tym Turniej Czterech Narodów, który jest najważniejszą imprezą sezonu, zatem na razie nie zapeszajmy. Na te pytanie odpowiem Ci przed ostatnim konkursem LGP.

Pytanie: Twoja sytuacja przed zawodami w Turcji nie była tak dobra, jaki wpływ na to miały słabsze skoki R.Freitaga. ?

Odp.: Znaczy czy ja wiem czy nie była tak dobra? Po problemach zdrowotnych i regeneracyjnych w Chinach, zająłem podium w Japonii i Korei i miałem 5 pkt. straty i wiedziałem, że teraz jest skocznia porównywalna do Korei i mogę tam coś ulecieć, a że no Richardowi trochę nie poszło w tym konkursie, to poszedłem na maxa, nabiłem prawie 10 punktów i role się odwróciły. Myślę, że tutaj było i trochę szczęścia i doświadczenia, zatem nie wypowiadam się o wpływie słabszych skoków Richarda na zwycięstwo w TW.

Pytanie: Co możesz powiedzieć o swoim skoku w Gruzji, tym finałowym ?

Odp.: Cóż można powiedzieć.... no to jest czucie lotu przede wszystkim, czucie wiatru oczywiście w grze , a zarazem jakiś niepokój typu "A co się stanie, gdy się wywrócę?", dlatego nie ryzykowałem i lądowałem byle jak, po tym skoku już wiedziałem, TW jest mój i koniec.

Pytanie: Jakie są plany Gregora Schlierenzauera  ?

Odp.: Teraz troszkę odpocznę od skoków, jeszcze pozostało mi 3 pokoje w domu do malowania, zatem to postaram się dokończyć, no a później oczywiście powrót do skakania - zero taryfy ulgowej, nie odpuszczam żadnego konkursu, oddaje 2 dobre skoki, czyli główny cel przed każdym konkursem.
 Richard Freitag

Pytanie: Jak oceniasz swój występ na TW ?

Odp.:  Jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsca zawsze jest niedosyt, bo pierwsze miejsce było w zasięgu. Ale to działa w dwie strony mogło być wyżej, a mogło być dużo, dużo gorzej. Przed Turniejem zakładałem przy hura optymistycznym planie miejsce w czołowej piątce, a tutaj ten plan został zrealizowany w ponad 100 procentach.

Pytanie: Czujesz niedosyt w końcu po konkursach w Japonii oraz Korei byłeś liderem ?

Odp.: Powiem, tak niedosyt na pewno pozostał, ale jak już wcześniej mówiłem mogło być gorzej, albo lepiej. Konkursy w Japonii oraz Korei były w moim wykonaniu bardzo dobre.

Pytanie: Co się stało z Tobą w Turcji ?

Odp.:  Niestety tutaj nie umiem do chwili obecnej odpowiedzieć jaka była główna przyczyna słabszego występu.. Myślę, że te zawody przegrałem w głowie byłem zbyt pewny siebie i to mnie zgubiło i tak doświadczony zawodnik, jak Gregor wykorzystał to skrupulatnie.

Pytanie: Jakie są Twoje plany na najbliższe tygodnie ?

Odp.: Po prostu będę startował w każdych zawodach. Letnie GP traktuje jako element przygotowawczy do sezonu zimowego. Chciałbym na koniec LGP stanąć na podium, a czy tak się stanie pokaże tylko czas.

Pytanie: Czy przed konkursem w Gruzji wierzyłeś w zwycięstwo ?

Odp.: Głupie pytanie oczywiście, że tak. Wiara zawsze umiera ostatnia, gdyby tak nie było to po , co bym startował. Skoki oddałem bardzo dobre, ale strata była zbyt duża do odrobienia. Szkoda, bo wielka szansa stała przede mną.
 Martin Koch

Pytanie: Jak oceniasz występ swój na TW ?

Odp.: Mój występ na TW oceniam z jednej strony dobrze z jednej przeciętnie. Ta dobra strona to równe skoki a ta przeciętna to brak błysku w skokach (Po za Japonią i Chinami).

Pytanie: Byłeś wymieniany w roli głównego faworyta przed Turniejem czego zabrakło, że nie walczyłeś do końca o zwycięstwo ?

Odp.: Zabrakło przede wszystkim błysku w skokach. Skocznie mi nie leżały.

Pytanie: Podczas konkursu w Korei straciłeś bardzo dużo punktów. To była grosza dyspozycja dnia, czy skocznia koreańska Tobie nie leżała.

Odp.: Po prostu się rozregulowałem przed tym konkursem wyjechałem na wakacje i coś niedobrego we mnie wstąpiło po przyjeździe, że paliłem skok za skokiem przede wszystkim wyjście z progu, ale cieszę się bardzo że osiągnąłem swój cel czyli czołową szóstkę jednak martwi mnie moja dyspozycja i jeżeli jej nie poprawie będę miał problemy w przyszłości ponieważ czyhają za mną tak dobrzy zawodnicy jak Tepes i Stoch których strata do mnie w Klasyfikacji Generalnej LGP jest nie wielka. Cieszy mnie jeszcze to że wygrał Schlierenzauer .

Pytanie: Twoje plany na dalszą część sezonu letniego ?

Odp.: Przede wszystkim skakać przynajmniej tak jak przed turniejem wschodu i wygrać turniej czterech narodów.

Dzisiaj rano zawodnicy opuścili hotele i powrócili do domu, w piątek jednak już kolejne zawody. Przystanek – Słowacja.

Podsumowanie TW 2012

 12. sierpnia 2012r. Turniej Wschodu przeszedł do historii. Dla każdego zawodnika był to lepszy lub gorszy etap w skokach narciarskich czas teraz na podsumowanie. Zwycięzcą został Gregor Schlierenzauer i taki fakt nie powinien nikogo dziwić bo był to zawodnik, który skakał najrówniej a to właśnie w Turnieju jest najważniejsze. Droga na sam szczyt nie była jednak prosta i nie zawsze było z górki. Austriak zaczął od wpadki w Chinach, gdzie zajął siódme miejsce. Trzy dni później w Japonii było już tylko lepiej po ciekawym konkursie zajął drugie miejsce i musiał uznać tylko wyższość partnera z drużyny – Andreasa Koflera. Trzeci konkurs Gregorowi przyniósł kolejne podium, a miało to miejsce na obiekcie w Korei, w którym musiał zadowolić się trzecim miejscem. Kilka dni później w Turcji  Austriak postawił praktycznie kropkę nad „i” zajmując drugie miejsce i zniwelował stratę do Freitaga,  ba wyszedł na prowadzenie o 4,1 punktu. W ostatnim konkursie Schlierenzauer nie oddał już przewagi, którą  miał i to on odebrał Puchar oraz nagrody za wygranie Turnieju Wschodu. Warto odnotować że podopieczny A.Poitnera wygrał cały Turniej, ale ani razu nie stanął na najwyższym stopniu podium.  Na drugim miejscu w Turnieju znalazł się Richard Freitag, który miał ogromną szansę na wygranie całego Turnieju, ale zabrakło tego czegoś. Pierwsze trzy konkursy to bardzo dobra postawa Niemca, w których zajmował odpowiednio trzecie, czwarte oraz drugie miejsce. I po trzech konkursach miał pięciopunktową przewagę i zdawać by się mogło klarowno sytuację.. ale w sporcie do końca rywalizacji trzeba mieć zawsze oczy szeroko otwarte. I trochę egoistyczna postawa skarciła Niemca w Turcji, gdzie zajął odległe jedenaste miejsce i podczas ostatniego konkursu musiał gonić Gregora i nie udało się. Straty odrobił tylko w 50%. Na najniższym stopniu podium stanął Martin Koch. Szczerze to skoczek z Villach mnie trochę zawiódł spodziewałem się, że będzie walczył o zwycięstwo w Turnieju, a tutaj do pierwszego Schlierenzauera stracił ponad piętnaście punktów. A jak wyglądała historia Martina Kocha na TW ? Zaczęło się od piątego miejsca na inauguracje strata była bardzo mała, bo wyniosła tylko 3,1 punktu. Apetyt Austriaka rósł w miarę jedzenia tym bardziej, że w Japonii zajął trzecie miejsce. I niestety podczas zawodów w Korei przyszedł dzień ten słabszy i Martin został obdarty z marzeń. I walczył już tylko o trzecie miejsce w ostatnich dwóch konkursach zajął odpowiednio piąte oraz szóste miejsce. Za podium znalazł się Kamil Stoch i tutaj szkoda chłopaka także, bo miał wielką szansę na to by zakończyć Turniej na pudle. Jednak kwestia czwartego miejsca to chyba słabsze konkursy w Chinach oraz w Korei. Na piątym miejscu znalazł się Andreas Kofler. Wydawało się, że może być czarnym koniem Turnieju. Najbardziej naładował balonik austriackich kibiców po zwycięstwie w Japonii, ale sumą Sumarum zanotował pozytywny wynik, bo przed startem TW nikt się nie spodziewał tak dobrego miejsca Kofiego. Na kolejnych miejscach znaleźli się Brandt, Takeuchi, Okabe, Kasai, Jacobsen.A za nimi znaleźli się skoczkowie, którzy przynajmniej raz nie wystartowali w zawodach. Można tam wyróżnić Neumayera oraz Kranjca, którzy mieliby szansę na podium nawet w Turnieju.

Chciałbym z tego miejsca w imieniu swoim oraz całej Administracji podziękować za to, że uczestniczyliście w Turnieju Wschodu to dla nas bardzo ważne. Gdyby nie wy, ten Turniej by nie funkcjonował. Za to należą wam się wielkie podziękowania. Pozdrawiam i mamy nadzieję, że w kolejnych konkursach będzie Was jeszcze więcej.

LGP: Niesamowity Neumayer, Wielki dzień Greogra

 Hallo, Witam wszystkich z Gruzji, gdzie dzisiaj odbył się ostatni konkurs Turnieju Wschodu. Oprócz walki o zwycięstwo oczy kibiców były zwrócone pomiędzy Schlierenzauera oraz Freitag`a, którzy walczyli o wygranie Turnieju Wschodu. Po niesamowitej walce wygrał Niemiec Michael Neumayer, który może nie skakał najdalej, ale jego skoki bardzo wysoko oceniali sędziowie. Jeśli mowa o próbach Niemca to wyniosły one 219,5 m oraz 217,5 m. Jest to już drugie zwycięstwo Neumayera w Letnim cyklu. Na drugim miejscu uplasował się jego reprezentacyjny kolega, czyli Richard Freitag (219,5 oraz 218,5 m ). Najwyżej sklasyfikowany z Niemców z Letnim GP już po raz piąty stanął na podium, ale jeszcze ani razu na najwyższym. Jeśli chodzi o sytuację w TW to mimo , że został sklasyfikowany wyżej od G.Schlierenzauera to nie udało mu się zniwelować straty. Na najniższym stopniu po raz drugi z rzędu stanął Robert Kranjec. Reprezentant Słowenii oddał identycznie skoki, co Richard, ale przegrał z nim niższymi notami za styl. Mimo wszystko podopieczny G.Janusa  może być zadowolony ze swojej formy, gdyż na trzy starty, trzy razy był na podium. Za podium znalazł się Gregor Schlierenzauer, ale to on został bohaterem dnia. Przypomnijmy przed ostatnim konkursem „Schlieri” miał 4,1 punktu przewagi w TW i żeby wygrać cały Turniej nie mógł sobie pozwolić na to, żeby być za Freitagiem więcej niż o 4,1 punktu. Po pierwszej serii było bardzo dramatycznie.. Gregor znajdował się o trzy punkty za młodszym Niemcem i losy całego Turnieju ważyły się w rundzie finałowej. Pierwszy skakał Gregor Schlierenzauer i… oddał skok marzenie !! 222,53 m po dokładnym zmierzeniu. W takim momencie wypalić z takim skokiem tak potrafią Tylko najwięksi. Jednak na całkowite rozstrzygnięcie musieliśmy czekać do skoku Niemca, uzyskał on 217m i miał niższą notą od Gregora, co przekreśliło szanse Richarda na wygranie TW. A Austriak ? A Austriak wygrał Turniej Wschodu i utonął w objęciach kolegów z reprezentacji. Na piątym miejscu znalazł się Kamil Stoch, skoki naszego lidera były bardzo dobre, a czego zabrakło – szczęścia. Wyniosły one odpowiednio 218,5 m oraz 218 m i gdyby otrzymał lepsze noty za styl to miejsce na podium było by pewne.  Jednak forma Polaka pokazuje, że w następnych konkursach będzie trzeba się z nim liczyć. Kolejne miejsce zajął Martin Koch, z którym coś niedobrego stało się podczas trwania całego konkursu. Skakał nierówno dobre skoki przeplatał gorszymi , ale to mu mimo wszystko nie przeszkodziło w osiągnięciu trzeciego miejsca na TW. Na ósmej pozycji się znalazł się Tepes, który dzisiaj nie oszukujmy się oddał dwa przeciętne skoki. W czołowej „10” znaleźli się jeszcze: Funaki oraz Brandt, a punkty zdobywali jeszcze: Morgenstern, Kofler, Takeuchi, Okabe, Shumbarets, Damjan, Dziadziula, Kot, Jacobsen.

W Klasyfikacji Generalnej Letniej GP na prowadzeniu nadal Gregor Schlierenzauer, na drugie miejsce awansował Freitag, a za nim Tepes i Koch. Kolejne zawody w piątek na Słowacji na, które już dzisiaj zapraszamy. Dziękujemy za dzisiejszą frekwencję i krótka informacja, że za kilka godzin pojawi się podsumowanie Turnieju Wschodu, a jutro konferencja prasowa z udziałem najlepszej trójki Turnieju.

LGP: Tepes wygrywa w Turcji

 Witam was bardzo serdecznie wczoraj na obiekcie w Turcji odbył się przedostatni  konkurs Turnieju Wschodu. Frekwencja dopisała na liście startowej znalazło się 17. Zawodników. Podobnie, jak podczas konkursu w Korei o zwycięstwo walczyło trzech zawodników. Bili to: Tepes, Schlierenzauer oraz Kranjec. Zawody wygrał reprezentant Słowenii, Jurij Tepes, który przypomnijmy w poprzednich konkursach nie startował. W pierwszej serii Jurij poszybował 178,5 m, a rundzie finałowej poszybował aż 180 metrów, czym ustanowił nowy rekord tureckiej skoczni. Dzięki wygranej Jurij Tepes wrócił na trzecie miejsce w Klasyfikacji Generalnej Letniego GP. Na drugim miejscu ze stratą 0,7p. znalazł się Gregor Schlierenzauer. Lider kadry austriackiej skakał odpowiednio 177,5 oraz 179,5 m. Zawodnik pochodzący z Rum jednak nie przejmował się tym faktem, że nie wygrał dla niego najważniejszy był fakt, że został liderem Turnieju Wschodu oraz, że umocnił się na fotelu lidera Letniego GP. Podium uzupełnił Robert Kranjec skokami: 178,5 m oraz 179 metrów. Za podium znalazł się najlepszy z Polaków – Kamil Stoch, który oddał dwa bardzo równe skoki na odległość 176 metrów. Na piątym miejscu znalazł się Martin Koch, który po słabym konkursie w Korei zaprzepaścił swoje szansę na zwycięstwo w Turnieju Wschodu. W czołowej „10” znaleźli się jeszcze: Neumayer, Kasai, Szczepaniak, Brandt orz Kofler. Stawkę zamknęli: Freitag, Takeuchi, Okabe, Shumbarets, Jacobsen, Byrt oraz Jacobsen.  

W Klasyfikacji Generalnej na prowadzeniu umocnił się Schlierenzauer. Austriaka gonią Koch oraz Tepes. W TW na prowadzenie wyszedł Gregor Schlierenzauer, który ma nad Freitagiem przewagi 4,1 p i tylko Richard może mu zagrozić.

Dziękujemy państwu za wczorajszy konkurs, zapraszamy dzisiaj na Gruzję .

Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Następny Konkurs

Austria HS197


Data: 12.10.2012

Godzina: 19:00

Skocznia - Letnia

Czas: 60 minut

Rekordzista Turnieju:

Rekord Świata : Jacek Remiasz - 210.11 m

Wyślij powtórkę

Ostatni konkurs

Argentyna HS240


Data: 06.10.2012

Godzina: 19:00

Skocznia - Letnia

Czas: 60 minut

Rekordzista Turnieju: Jasper Good - 252.64m

Rekord Świata : Remigiusz Graduszewski - 257.40 m

Last Seen Users
ynaqo02:41:07
esupu03:47:43
etudawem 4 days
ehugip 4 days
odoracunu 5 days
ulyraf 5 days
opukeraf 5 days
udijyrum 5 days
anemeti 5 days
odaxewi 5 days
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~Jurij Tepes
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 76
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~Johan Martin Brandt (64 pkt.)
3) ~Artisom Dziadziula (36 pkt.)
4) ~Vladimir Rosko (36 pkt.)
5) ~Michael Neumayer (19 pkt.)
6) ~Martin Koch (19 pkt.)

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

~kivi
DATA: 25/01/2015 21:53
http://newtourdsj4.xa
a.pl

~kivi
DATA: 25/01/2015 21:52
http://newtourdsj4.xa
a.pl

~Artisom Dziadziula
DATA: 11/01/2014 17:13
sraki

~Martin Koch
DATA: 25/07/2013 16:06
elo

~Ruben de Wit 1
DATA: 04/01/2013 16:29
jaki jest terminarz na puchar Świata?

^Jernej Damjan
DATA: 17/12/2012 18:57
http://dsj3master.dbv
.pl/news.php Zapraszam.

^Jernej Damjan
DATA: 13/11/2012 19:33
to jak działamy coś??? czas zacząć skakaniesmiley

~Jurij Tepes
DATA: 21/10/2012 16:46
czułem że tak się stanie smiley przestałem skakać to i reszta też smiley
dziękuje dobranoc

@Kamil Stoch
DATA: 15/10/2012 16:27
Wróciłem po przerwie związanej z braku internetu. Widzę Gregor świetnie się spisałeś!!!

~Tsuyoshi ichinohe
DATA: 14/10/2012 08:17
Witam, jestem nowy smiley
Mam pytanie: czy dziś będzie jakiś konkurs?
Pytam się, bo w "następnym konkursie" jest data wczorajsza smiley

~Robert Kranjec
DATA: 12/10/2012 22:56
Myślałem,że normalnie powalczę z Gregorem o zwycięstwo w lgp ,a jak zawsze jakieś cyrki są

~Robert Kranjec
DATA: 12/10/2012 22:54
No troche nie ładnie, miało zostać tak jak jest bez żadnych zmian już do końca ,a tu nagle jakieś skracanie sezonu. do tego 3 konkursy skoczone na darmo ;/

@Gregor Schlierenzauer
DATA: 12/10/2012 21:14
Decyzję podjąłem już tydzień temu, nie mam po prostu czasu, pracuję, studiuję, trenuję, gram w zespole i nie mam już tak wiele czasu jak w sierpniu by promować.

^Jernej Damjan
DATA: 12/10/2012 20:49
Gregor nie ładnie teraz kończyć jak ktoś skacze jeszcze a nawet już skoczyli... bezsensu, lepiej nie rozgrywać TCN, ale LGP dokończyć.

@Gregor Schlierenzauer
DATA: 12/10/2012 20:46
UWAGA! LGP SKONCZYLO SIE NA KONKURSIE W USA, AUSTRIA POZOSTAWIA WRECZ ZALOSNE WRAZENIE, WIEC NIE BEDZIEMY ROBIC Z TURNIEJU WIDMO. WIDZIMY SIE W ZIMIE. AHOJ!!

^Jernej Damjan
DATA: 12/10/2012 20:32
nie wiem co z turniejem ja go ciągnę aby dokończyć LGP ale zainteresowanie małe jest jak widać ...

~Ville Larinto
DATA: 12/10/2012 19:02
co sie stalo z turniejem? malo osob o 19. zamula straszna. w zimie moze bedzie wiecej, bo 10osob na konkurs to bzdura

~Jasper Good
DATA: 09/10/2012 16:25
Wina neta. było już 10 minut po czasie gdzie otwierała mi się strona, jeśli miałeś do czynienia z internetem bezprzewodowym to powinieneś zrozumieć smiley

~Jasper Good
DATA: 09/10/2012 16:24
Wina neta. było już 10 minut po czasie gdzie otwierała mi się strona, jeśli miałeś do czynienia z internetem bezprzewodowym to powinieneś zrozumieć smiley

^Jernej Damjan
DATA: 08/10/2012 16:08
Jasper skakałeś do pierwszego konkuru w Austrii a powtórek nie wysłałeś...

Buttony

Polecamy
Nasze Buttony